Leto ešte nekončí! Pridajte komentár

Super nápady, vďaka ktorým sa vaša terasa stane dokonalým miestom pre letnú zábavu

Ak máte k dispozícii vlastnú terasu, balkón, alebo záhradku, poradíme vám, ako si navodiť poriadnu letnú atmosféru. Pomocou jednoduchých nápadov si svoju terasu prispôsobíte na dokonalé miesto relaxu a zábavy.

1. Funkčný nábytok

Skôr, ako sa rozhodnete pre svoj obľúbený štýl zariadenia, zvážte, na čo chcete vonkajší priestor terasy či balkóna používať. Na usporiadanie väčších rodinných stretnutí alebo večierkov s priateľmi, výborne poslúži okrúhly alebo obdĺžnikový stôl s posedením. Uistite sa, aby hostia mali dostatok miesta, pri obmedzenom priestore sú dobrou voľbou lavice na sedenie namiesto stoličiek. Starý a odretý nábytok nevyhadzujte. Jednoducho si ho dokážete prerobiť na nový štýlový doplnok na vašej terase. Pre inšpiráciu si prečítajte: Vdýchnite život starému nábytku.

2. Štýlová dekorácia

Zariaďte a vyzdobte si celý priestor terasy podľa seba. Vankúše, prehozy, alebo dobre umiestnený koberček, navodia dokonalú atmosféru. Dobre umiestnená porcelánová váza na stole, alebo bočnej poličke, zaujme na prvý pohľad. Pre inšpiráciu na dekoráciu terasy odporúčame tradičný kameninový riad Aqua haze.

3. Dobre osvetlený priestor

Pridaním rozprávkových svetiel a lampášov okolo terasy vytvoríte úžasnú atmosféru ako pri západe slnka. Výborne vyzerajú aj osvetlené kmene stromov, oporné stĺpy, alebo zábradlie. Na dodanie atmosféry výborne poslúžia aj vianočné svetlá a reťaze, len to neprežeňte s farbami.

 

4. Oddeľte interiér od exteriéru

Hranica medzi interiérom a exteriérom je dôležitá, hlavne, ak sa počas celého dňa zdržiavate hlavne vo vnútri. Preto použite na svojej terase iný štýl nábytku ako bežne používate vo vnútri. Vytvorte si na svojej terase mäkké miesta sedenie, malý bar v rohu v hotelovom štýle, aby ste mali kontrastné miesto, do ktorého sa večer v pokoji uchýlite.

 

5. Prírodné prvky a kvety

Počas leta zaraďte do svojej dekorácie čo najviac rastlín a prírodných prvkov a motívov. Nebojte sa vyjadriť svoj vlastný štýl, ale dajte si pozor, aby vaša terasa nepôsobila preplnene. Napríklad dekoratívna plechová krhlička vám pomôže spojiť terasu s prírodou a bude vždy poruke na zalievanie kvetov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 29 = 37