Mica powder sada Pearls and crystals


 

Jemné farebné púdre s dúhovými odleskami, ktoré dodajú vizuálny efekt a textúru vašim kreatívnym voľnočasovým projektom, ako sú úpravy nábytku, výroba pohľadníc alebo scrapbooking.

Vrchnák fľaštičiek je odnímateľný a umožňuje vám napríklad nabrať prášok špičkou paletového noža. Vrchnák má tiež dva otvory – prášok teda môžete buď nasypať, alebo poprášiť.

Mica powder je možné použiť na drevo, papier,… či už suché alebo mokré a možno ich zmiešať na vytvorenie vlastných produktov s vodou alebo textúrovými gélmi a pastami. Takto si vytvoríte personalizované spreje a produkty vo vlastných farbách, podľa efektov, ktoré chcete dosiahnuť.

Ako používať  Mica Powder?

Na úpravu a dekoráciu nábytku a predmetov

 • Farebná reliéfna pasta
  Do 3D pasty primiešajte trochu mica prášku. Vytvorte efekt textúry s takto zafarbenou pastou nanesením špachtľou alebo cez šablónu – získate nádherné vzory s trblietavými odleskami. Odporúčaný produkt pre toto použitie: 3D šablónová pasta.
 • Farebné gély – Rovnakým spôsobom ako pri farebnej paste zmiešajte trochu gélu s mica práškom a potom naneste získaný produkt štetcom ako farbu. Odporúčané produkty: 3D gloss gel a Glass bead gel .
 • Efekty patiny – Skvelé výsledky možno dosiahnuť kombináciou tohto prášku s dekoratívnymi a metalickými voskami, ale aj vytvorením efektu patiny pomocou vosku Annie Sloan. Naneste vrstvu vosku na nábytok, rohy, lišty atď.  Pridajte mica prášok štetcom do vlhkého vosku – vtieraním – a prebytočný utrite handričkou z mikrovlákna.
 • Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný farebný vosk tak, že do číreho vosku pridáte trošku mica púdru a dobre premiešame. Vznikne vám tónovaný vosk, ktorý teraz môžete aplikovať na lišty, hrany nábytku,…

Na výrobu pohľadníc a scrapbooking

 • Farebný sprej
  Pripravte si sprej s trochou vody, do ktorej pridáte mica púder. Dobre pretrepte a máte peknú farebnú tekutinu, ktorú nastriekate na papier. Naša rada: čím viac prášku do vody dáte, tým bude farba intenzívnejšia, no riskujete, že sa z prášku vytvoria hrudky, ktoré sa úplne nerozpustia.
 • Akvarel ako základ na papieri – Zmiešajte v nádobe trochu mica púdru s trochou vody a naneste roztok štetcom na papier ako akvarel. Ak vám tento roztok vyschne napríklad v miske, stačí pridať kvapku vody a roztok môžete opäť použiť.
 • Poprášený efekt – Na papier nasypte trochu mica púdru a nastriekajte trochu vody. Týmto spôsobom získate akvarel s textúrou. Je to možné aj naopak: nastriekajte vodu na povrch a potom posypte púdrom. Získaný efekt bude potom viac púdrový.

Nakoniec odporúčam zafixovať lakom alebo voskom.

Mica púder je jemný prchavý prášok, má vysokú farbiacu silu, nosenie rukavíc zabráni zafarbeniu prstov, rúk a predmetov, s ktorými potom manipulujete.
Keď púder zmiešate s priehľadným médiom, farba bude sýta, ak ho zmiešate s bielou pastou, získaná farba bude pastelová.

 

19.00  s DPH

Celkovo 0 recenzií

0.0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Pridajte prvé hodnotenie k “Mica powder sada Pearls and crystals”

32 − = 23

Zatial niesú žiadné hodnotenia