Satin paint Old white


Annie Sloan Satin Paint Old White je klasický, veľmi dobre kombinovateľný, jemne do studena tónovaný biely odtieň. Najlepšie predávaný odtieň z celej palety kriedových Chalk Paint farieb. Farba inšpirovaná tradičnou farbou kriedy, je to mäkký odtieň bielej. S Old White nič nepokazíte:) Výborne sa kombinuje takmer so všetkými odtieňmi. Skombinujte s Oxford Navy alebo Aubusson Blue pre vytvorenie veľkolepého, ale zároveň útulného priestoru.

Satin Paint farby sú jednokrokové farby, nie je nutné náter na záver voskovať, či lakovať. Sú vhodné na všetky drevené, či kovové prvky v interiéri, na nábytok, dvere, podlahové lišty, či kuchynské linky. Vytvárajú hladký, veľmi odolný náter bez viditeľných ťahov štetca. Vhodné na všetky namáhané povrchy.

Čo sú SATIN PAINT?

Ide o najnovší produkt v rodine Annie Sloan farieb. SATIN PAINT sú umývateľné, utierateľné, rýchloschnúce interiérové farby na vodnej báze s nízkym obsahom VOC (organické prchavé látky) s veľmi jemným 10% leskom. Náter je po maľovaní hladký bez viditeľných ťahov štetca a je veľmi odolný.

Čo môžem so SATIN PAINT maľovať?

Náter je po namaľovaní veľmi odolný, preto je vhodný na všetky namáhané plochy v byte, napr. na dvere, podlahové lišty, zárubne, kuchynské linky, či parapety, ale aj na bežný nábytok. Farba je vhodná na drevené a kovové povrchy.

Je potrebná SATIN PAINT na záver zafixovať?

Nie. Farba už v sebe obsahuje fixačnú zložku, preto nie je nutné náter na záver voskovať, či lakovať. SATIN PAINT farby sú vhodné na množstvo rôznych povrchov, primárne však na drevené a kovové prvky v interiéri. Nie sú vhodné na podlahy, tu radšej siahnite po farbách Kriedových farbách a laku na záver.

V prípade veľmi namáhaného povrchu môžete náteru pridať extra ochranu nanesením Chalk Paint laku.

Ako si povrch pred maľovaním pripraviť?

SATIN PAINT farby nevyžadujú náročnú prípravu, avšak maľovaný povrch dobre odmastite a veľmi lesklé, lakované povrchy určite odporúčame aj prebrúsiť. Povrch pred maľovaním zbavte všetkého prachu, špiny a mastnoty. Na odmastenie použite odmasťovač na vodnej báze, saponát, mydlo a pod. Čím lepšia príprava nábytku, tým lepší výsledok na záver. Príprava kovových povrchov – povrch prebrúste, vyčistite a dobre odmastite. Kovové povrchy, ktoré už boli maľované tiež prebrúste, zbavte prachu a mastnoty. Použitie základnej farby na kov zaistí dlhšiu trvácnosť náteru a tiež ochráni samotný kov.

Myslite na to, že ak chcete docieliť pekný hladký povrch, aj podklad musí byť hladký:)

Koľko farby budem potrebovať?

Výdatnosť 750ml balenia je 11m2 v jednom nátere. Farba má veľmi kvalitné pigmenty a výborne kryje, pre pekný dokonalý vzhľad odporúčame naniesť dve vrstvy. V prípade, že budete maľovať tmavý povrch na bielu, rátajte s jednou vrstvou naviac.

Je potrebné farbu riediť?

Nie. Farbu treba iba veľmi dobre premiešať. Je pripravená v konzistencii vhodnej na priame nanášanie. Riediť farbu vodou sa odporúča pri maľovaní úplne nového ešte neošetreného dreva, ktoré je veľmi nasiakavé. V takom prípade si urobte redšiu verziu farby (cca 3 diely farby a 1 diel vody)a naneste na povrch. Vytvoríte tak výbornú podkladovú bázu pre druhú plnú vrstvu. Podobne postupujte, ak chcete premaľovať veľmi tmavý povrch na výrazne svetlejšiu farbu.

Je SATIN PAINT vhodná a na detský nábytok, či hračky?

Áno. Farba je certifikovaná ako bezpečná na použitie na detské hračky a nábytok (EU Toy Safety Directive BS EN 71-3-2019.)

Ako dlho farba schne?

Čas schnutia je približne 60 minút. Záleží od teploty a vlhkosti prostredia a tiež od hrúbky nanesenej vrstvy. Druhú vrstvu môžete naniesť po 1-2 hodinách, keď je povrch na dotyk suchý. Celková doba tvrdnutia náteru je približne 14 dní. Po tomto čase náter získa úplnú tvrdosť a odolnosť. V prípade maľovania povrchov vo vlhkom prostredí (napr. kúpeľňa) nechajte jednotlivé vrstvy schnúť dlhšie. Počas 14 dňovej doby „tvrdnutia“ náteru povrch nevystavujte prílišnej záťaži a neumývajte ho.

Ako vyčistiť náradie po práci?

Štetce, valčeky a iné náradie vyčistite teplou vodou pridaním saponátu. Po dôkladnom vymytí štetce usušte pomocou handričky a nechajte uschnúť zavesené dolu hlavou.

Ako farbu uskladniť po použití?

Farbu skladujte s suchom a chladnom mieste. Nevystavujte ju príliš vysokým, či nízkym teplotám. Nenechajte ju zmrznúť. Ak miniete viac než polovicu plechovky, prelejte zvyšok farby do menšej vzduchotesnej nádoby. Farba tak vydrží dlhšie. Odporúča sa spotrebovať ju do 6 mesiacov od zakúpenia.

Obsah balenia: 750 ml
Výdatnosť: 11 m2 / 750ml pre jeden náter
Jednotková cena : 50,53€ / 1000 ml
Výrobca: Annie Sloan Interiors Ltd., Oxford, UK

37.90  s DPH

Celkovo 0 recenzií

0.0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Pridajte prvé hodnotenie k “Satin paint Old white”

23 + = 33

Zatial niesú žiadné hodnotenia