Valček gumený


Hladký valček z tvrdej gumy s rúčkou zo syntetického materiálu. Tento nástroj je veľmi užitočný v kreatívnom svete.

Pomocou valčeka môžete na povrch naniesť tenkú vrstvu atramentu alebo farby. Je tiež možné vyvinúť tlak na povrch. Takto ho môžete použiť na preniknutie samotvrdnúcej hmoty hlbšie do silikónovej formy alebo podobne.

Dá sa použiť aj na dekupáž – ryžový papier alebo hodvábny papier lepšie priľne k povrchu, valček vám pomôže vyhladiť záhyby a drsné okraje.

Používanie valčeka je naozaj veľmi jednoduché. Stačí prejsť valčekom po atramentovej podložke alebo farbe (najskôr naneste trochu farby napríklad na podložku mix mat). Použite pohyb tam a späť, aby bola rolka rovnomerne a zľahka pokrytá produktom.

V prípade silikónových pečiatok – prejdite valčekom s atramentom alebo farbou po pečiatke a možete otláčať.

Pri dekoratívnych silikónových formách vyplňte formu modelovacou hmotou, dobre pritlačte, aby hmota prenikla do všetkých detailov. Potom prejdite gumeným valčekom, hmota sa takto dobre rozloží a vyplní aj najmenšiu priehlbinu. Stačí len zarovnať špachtľou a hotovo.

Vždy udržujte svoj valček čistý, predĺži sa tým jeho životnosť, ale tiež vyhnete sa rozmazaniu a kontaminácii budúcich projektov farbou alebo atramentom, ktoré na ňom zostanú.
Aj tu platí rovnaké pravidlo ako pri čistení štetcov. Nepermanentné alebo semipermanentné atramenty a farby na vodnej báze sa jednoducho zmyjú teplou vodou a mydlom. Pre trvalé atramenty bude potrebné trochu technického liehu.
Vždy konzultujte odporúčania výrobcu na obale použitých produktov.
Po vyčistení osušte valček savým papierom alebo utierkou z mikrovlákna.

Rozmery: 15,24 cm

16.90  s DPH

Celkovo 0 recenzií

0.0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Pridajte prvé hodnotenie k “Valček gumený”

22 + = 26

Zatial niesú žiadné hodnotenia