Olej Tungový Fusion


Tungový olej je vynikajúci na povrchovú úpravu dreva v interiéri a exteriéri na surové drevo, dosky, podlahy alebo maľované povrchy kriedovými farbami.

Náš olej je nepolymerizovaný, prírodný olej, ktorý poskytuje pevný, pružný a vysoko vodeodolný náter. Ideálne na nábytok, dosky, vnútorné a vonkajšie drevené povrchy. Tento olej poskytuje jemný lesk s povrchom, ktorý nemá konkurenciu.

 • AKO SA TO POUŽÍVA  – Tungový olej naneste vo veľkom množstve štetcom alebo handričkou. Nechajte drevo napiť sa oleja približne 5-10 minút. Odstráňte prebytočný tungový olej do 10 minút po aplikácii.
 • KRYTIE – Pokrytie sa líši v závislosti od povrchu, na ktorý budete olej nanášať. Napríklad predtým naolejované povrchy budú vyžadovať veľmi málo oleja, zatiaľ čo holé drevo bude vyžadovať viac.
 • AKO TO BUDE VYZERAŤ – Tento olej stmaví a obohatí drevo o jemný lesk. Tungový olej možno vyleštiť do lesku. Všeobecne platí, že čím je drevo staršie, tým viac stmavne. To sa bude líšiť v závislosti od druhu a veku. Dôrazne sa odporúča vyskúšať na malej ploche, aby ste zistili, aký bude výsledok.
 • ČAS ZRETIA – Olej bude suchý na dotyk jeden deň po prvej aplikácii, avšak úplné zaschnutie môže trvať niekoľko dní.
 • NA ČO EŠTE SA MÔŽE POUŽÍVAŤ?  – Tungový olej možno použiť na všetky surové a správne pripravené drevené povrchy, odporúča sa tiež pre vonkajšie projekty, pretože má o niečo väčšiu odolnosť voči vode ako konopný olej. Podlahy, nábytok, kuchynské skrinky/ostrovčeky, dvere a okná, drevené steny a stropy – obklady, povrchy, ktoré prídu do styku s potravinami, vonkajšie povrchy.
 • VEDELI STE ? – Tungový olej môžete použiť na konečnú úpravu betónu, kamenných tehál a dokonca aj bambusu.
 • Vypĺňa medzery medzi štruktúrou dreva a schne na povrch odolný voči vode. Tento olej nezanecháva povrchový film, ktorý by sa odštiepil alebo poškriabal… aké úžasné, však?
 • Olej nasýti drevo, utesní ho pred vlhkosťou zvnútra. Nikdy sa vám nebude štiepiť, odlupovať alebo lúpať!
 • Odporúčajú sa aspoň 2 vrstvy, avšak čím viac vrstiev, tým väčšia ochrana. Po pár rokoch je opätovné natieranie jednoduché a ľahké, pretože nebudete musieť brúsiť alebo odstraňovať odlupujúcu sa farbu, stačí pridať olej ako kondicionér.
 • AKO TO FUNGUJE? – Na rozdiel od laku vodnej báze sú tungový olej a konopný olej priedušné. Čo to presne znamená? Pretože tieto oleje sú z prírodných lisovaných semien bez prísad alebo rozpúšťadiel, nezanechávajú plastový povlak alebo film ako bežné vrchné nátery, ako je polyuretán alebo lak.
 • Môžem použiť konopný olej na minerálnu farbu Fusion?
  Áno, môžete, ale radšej odporúčame olej na farbenie a konečnú úpravu, pretože ho môžete ľahko pretrieť, Tung Oil sa pretiera ťažko.
 • Môžem použiť Fusion Mineral Paint na Tung Oil?
  Nie hneď. Odporúčame nechať tungový olej niekoľko mesiacov na vytvrdnutie, než sa pokúsite použiť Fusion navrchu. Ak sa tvoria prúžky alebo perličky farby, olej nie je pripravený na natieranie.
 • Musím znova aplikovať Tung Oil?
  Závisí to od vašej aplikácie. Ak ste naniesli tungový olej na povrch surového dreva a chcete ho udržať vo výbornom stave, odporúčame ho znova nanášať každých 6-12 mesiacov, alebo na základe vašich potrieb.
 • Môžem použiť Tung Oil vonku?
  Rozhodne! Tungový olej dodáva povrchu, na ktorý sa aplikuje, vodeodolnosť. Je skvelý na paluby, stoličky a piknikové stoly. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame opätovne aplikovať olej aspoň raz ročne.
 • Je Tung Oil bezpečný pre potraviny?
  Áno, je. Po vytvrdnutí a pokiaľ na riedenie tungového oleja nebolo použité žiadne rozpúšťadlo.
 • Môžem použiť tungový olej na drevené podlahy?
  Určite, pre túto aplikáciu je najlepšie, ak môžete podlahy obrúsiť až na surové drevo, natrieť bohato tungovým olejom a nechať vsiaknuť. Nechajte pôsobiť 12-24 hodín, potom prebytočné množstvo utrite. Ak tam nie je žiadny prebytok, možno budete musieť naniesť viac a postup opakovať.

22.90 33.90  s DPH

Zrušiť výber

250 ml – 91,60 €/1000 ml

500 ml – 67,80 €/1000 ml

Katalógové číslo: - Kategórie: Značky: ,
objem

250ml, 500ml

Celkovo 0 recenzií

0.0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Pridajte prvé hodnotenie k “Olej Tungový Fusion”

34 − = 29

Zatial niesú žiadné hodnotenia