Patina paint kolekcia


 

Patina Paint
Patina kovov ako je meď, bronz, železo atď. je výsledkom oxidácie, ktorej výsledkom je napríklad pri železe tenká vrstva hrdze.
Farby Patina paint od Dixie Belle reprodukujú túto prirodzenú reakciu na rôznych povrchoch, ako je drevo, plast, kartón, keramika, sklo a dokonca aj polystyrén!
Nábytok a iné predmety tak môžu byť ozdobené krásnou patinou a starým efektom. Tieto produkty nevytvárajú falošný povrch, ale autentický povrch s patinou.

Aké produkty Dixie Belle sú potrebné na vytvorenie patiny?

Patinové farby – Patina Paints – sú dostupné v 3 odtieňoch: Iron , Bronze a Copper. Zvolený odtieň určuje konečný vzhľad patiny.

Táto farba sa nanáša na povrch, ktorý bol predtým očistený niektorým z našich prípravkov a natretý napríklad farbou Annie Sloan alebo Fusion.
Keď je táto vrstva farby úplne suchá, naneste vrstvu Patina Paint podľa vlastného výberu a nechajte ju zaschnúť (môžete do nej pridať trochu prášku Sea Spray alebo Fresco, aby ste pridali textúru).
Nádobu s Patina paint farbou je nevyhnutné dobre pretrepať. Obsahuje kovové vločky, ktoré majú tendenciu klesať na dno nádoby. Naneste prvý náter Patina Paint a nechajte úplne vyschnúť. Potom naneste druhú vrstvu Patina Paint (keď bude vaša prvá vrstva úplne suchá). A na túto ešte vlhkú vrstvu nastriekajte Patina Spray Green.
Tu sa deje kúzlo a vy vidíte, ako sa vám pred očami tvorí hrdza. Farby Patina obsahujú skutočný kov, ktorý pri aplikácii spreja prirodzene reaguje. Trvá 2 až 6 hodín, kým bude viditeľný konečný efekt.
Keď je povrch suchý, môžete ho utrieť mierne navlhčenou handričkou, aby ste odstránili tenkú vrstvu „patinového prachu“, ktorý sa tvorí.

Patina Spray Green je, ako je popísané vyššie, „aktivátor“, ktorý spôsobuje, že kov obsiahnutý v Patina Paint reaguje a vytvára tak oxidovaný kovový vzhľad na predmetoch, ktoré ste namaľovali.
Na aplikáciu tohto aktivátora – môžete nastriekať pomocou priloženej rozprašovacej hlavice alebo pre kontrolovanejšiu aplikáciu použite špongiu alebo štetec.

Dôležité odporúčanie:

Po každom použití dôkladne opláchnite hadicu a rozprašovaciu hlavicu čistou vodou a nádobu s prípravkom uzavrite uzáverom. Nikdy neskladujte nádobu s hadicou vo vnútri.
Objem každého výrobku: 236 ml

Upozornenie: Každý výrobok je potrebné objednať samostatne, takže si vyberte, čo potrebujete, v závislosti od požadovanej povrchovej úpravy, s vedomím, že zelený sprej Patina je nevyhnutný na to, aby farba Patina reagovala a tým získala vaše oxidačné účinky.

26.90  s DPH

Zrušiť výber
druh

patina Spray, patina paint Iron, patina paint Copper, patina paint Bronze