Ako som prerobila starý kredenc na úžasný Candy bar Pridajte komentár

Kredenc bol už zrelý na zberný dvor, ale moja neter nevedela zohnať dokonalý Candy bar na svoju svadbu. Preto som sa rozhodla zapojiť trochu fantázie a kreativity a zo starého nábytku sa mi podarilo vykúzliť parádny kúsok na vystavenie maškŕt.

 

Ako sme postupovali?

Najprv sme starý kredenc poriadne očistili a pomocou vapky vystriekali a odstránili posledné zvyšky starej farby. Niektoré drevené časti boli značne poškodené škodcami a hnilobou. Nahnité kusy dreva sme odstránili a vymenili, vzniknuté diery po škodcoch sme zatmelili. Zbavili sme sa poškodeného skla a celý povrch sme ošetrili proti škodcom.

Potom sme celý povrch očistili pomocou kvalitného čističa Pristine clean, ktorý odstraňuje všetky nečistoty a zároveň odmasťuje. Ako podkladovú bázu sme použili Boss clear, ktorá si poradí aj s odolnými škvrnami. Rozhodli sme sa pre sivo-bielu farbu Silk Endless shore, ktorú sme naniesli v 2 vrstvách.

 

Finálny vzhľad

Vnútro zásuviek som vyzdobila papierom na dekupáž Shabby floral, ktorého jemné vzory krásne podporili výstavu koláčikov. Papier som nalepila pomocou matného lepidla na dekupáž. Nakoniec sme vymenili úchytky a namiesto skla sme dali pletivo. S výsledkom som bola veľmi spokojná nielen ja, ale aj samotná nevesta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + = 20