Vdýchnite život starému nábytku Pridajte komentár

Doprajte na prvý pohľad už nepoužiteľnému starému nábytku „nový život“ s workshopmi od Marion.

 Existuje veľa možností ako nielen myslieť, ale aj žiť a konať ekologicky. Jedným z najdôležitejších krokov, ktoré môžeme urobiť, je zníženie množstva odpadu.

Tentokrát máme na mysli „odpad, “ ktorý sa nám povaľuje niekde na pôjde či v garáži a zapadá prachom. Starý nábytok sa našťastie v dnešnej dobe začal považovať za vzácnosť a nevidíme žiaden dôvod na jeho vyhodenie. Práve naopak!

Najlepším spôsobom ako ušetriť, a zároveň urobiť správny krok pre záchranu životného prostredia, je poobzerať sa po okolí. Vidíte tú sadu stoličiek na povale, ktorá tam bez povšimnutia stojí už pár rokov? Hľadáte pohodlné miesto na čítanie knihy a ešte ste nestihli kúpiť novú lavicu? Máme pre vás vynikajúcu správu. Naštartujte svoju fantáziu a doprajte na prvý pohľad už nepoužiteľnému starému nábytku „nový život!“

Je to jednoduché a jediné, čo ku tomu potrebujete je farba, štetec, vosk a predovšetkým  radosť a chuť tvoriť. 

Ako na to?

Nábytok nie je nevyhnutné brúsiť, ak sa vrstvy predošlého laku a farby nelúpu. Poriadne odmastenie povrchu nám zaručí, že nová farba vydrží veľmi dlho.

Na rad prichádza jedna z najdôležitejších prác pri renovácii starého nábytku. Vyberte si farbu, ktorá sa vám bude hodiť a nezabudnite sa uistiť, či jej máte dostatok. Myslite na to, že budete musieť použiť jednu až dve vrstvy. Ja odporúčam farby Annie Sloan, ktoré sú ekologické, rýchlo schnú, sú vhodné aj na detské hračky a nábytok.

Nanesenie vosku je bodkou na záver, ktorá by nemala chýbať. Vosk dodá živší, lesklejší vzhľad a takisto ochráni nábytok pred poškriabaním.

Workshopy pre všetkých

Poznáme veľa jednoduchých výtvarných techník, akými sú: dekupáž, práca so šablónami, pozlátenie, transfer obrázku, krakelovanie, alebo maľovanie kartónom.

Vraj kreatíva nie je Vašou silnou stránkou? Prihláste sa na jeden z mojich workshopov, kde spoločne zdokonalíme vaše schopnosti. Povieme si aj, ako pracovať s úžasnými farbami od Annie Sloan tak, aby prerábka Vášho domova nebola oštarou! Veľmi rada Vám odovzdám moje znalosti a informácie, aby ste mohli s týmito úžasnými farbami pracovať sami a robiť si radosť pri oprave a prerábaní Vášho domova.

Naučte sa niečo nové v skvelom tíme, kde vládne dobrá nálada. Dajte život vášmu starému nábytku a potešíte nielen peňaženku, ale aj vašu žienku (či muža)! Moje workshopy sú naozaj pre všetkých!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

62 + = 72