Jeseň je tu… Pridajte komentár

Jeseň je tu a so zmenou farby listov zo zelenej na zlatú je čas ozdobiť si domov sezónnymi dekoráciami. Poradíme vám!

Dodajte interiéru teplo pomocou útulných textílií.

Existuje mnoho spôsobov, ako dodať svojmu domovu textúru a vzor, ale ak vám došli nápady, vždy sa môžete rozhodnúť pre koberce a deky. Mimoriadne obľúbené sú aj vlnené alebo bavlnené tkaniny, ktoré vyzerajú skvele na stenách.

Vankúšenevyhnutnou súčasťou každej domácnosti, najmä na jeseň, keď potrebujeme “niečo navyše,” aby sme sa mohli počas chladnejších večerov mali kde túliť. 

Prehozy na posteľ môžu byť úžasným spôsobom, ako si na jeseň vyzdobiť spálňu; stačí si vybrať taký, ktorý je pre vás dostatočne mäkký!

 

 

Pridajte do výzdoby kvety.

Ak chcete svoj domov obohatiť o farby, vyberte si čerstvé kvety alebo vystavte sezónne ovocie a zeleninu. Skúste pridať sezónne kvety, ako sú georgíny a nechtíky. Pre tých, ktorí sú kreatívnejší a umeleckejší, existuje mnoho spôsobov, ako môžete použiť sušené kvety ako dekorácie. 

Ak sa vám nechce do remesla, ale napriek tomu chcete mať doma niečo farebné, umelé rastliny sú vždy jednou z možností. Sú k dispozícii vo viacerých odrodách, ktoré rozžiaria každú miestnosť.

 

Urobte dojem pomocou osvetlenia vrátane sviečok a lampášov.

Využite prirodzené krásy svojho domova na vytvorenie príjemného a útulného prostredia. Spôsob osvetlenia vášho domu môže výrazne ovplyvniť jeho vzhľad a atmosféru, preto zvážte pridanie osvetlenia, ktoré zodpovedá nálade, ktorú chcete navodiť.

Správna sviečka môže pomôcť vytvoriť romantickú atmosféru pre dvoch ľudí alebo intímny večer s priateľmi. Sviečky sú tiež skvelé na vytvorenie príjemného vzhľadu, vďaka ktorému sa hostia budú cítiť uvoľnene, keď si budú užívať čas strávený spolu s vami. Prirodzený a zároveň pútavý vzhľad dodajú aj zaujímavé svietniky alebo lampáše.

 

Vymaľujte tekvice alebo ich ozdobte dekupážou

Vyrezávanie tekvíc na jeseň pozná každý. Ale skúsili ste už maľovanie? Tekvica namaľovaná jesennými motívmi dodá vašej terase alebo záhradke unikátny vzhľad. Alebo spojte vyrezávanie spolu s farbami a výsledné tekvicové hlavy budú o to vtipnejšie alebo strašidelnejšie.

Ak vám chýba maliarska tvorivosť, namiesto maľovania tekvíc skúste použiť papiere na dekupáž – vďaka nim budete mať istotu, že dosiahnete ostré línie, a navyše je to veľmi jednoduché! Pri aplikovaní papiera však použite kvalitné lepidlo, aby vaše výsledné dielo vydržalo.

 

Použite jesenné farby.

  • Využite farby – spálenú žltú, oranžovú a červenú, hnedú a čiernu – a premeňte svoj dom na jesennú krajinu zázrakov.
  • Kontrastujte rôzne odtiene hnedej, oranžovej, červenej a žltej s čiernou a bielou, aby ste im dodali zaujímavosť.
  • Dodajte textúru použitím prírodných materiálov, ako je drevo, prútie a bavlna alebo vlna.

Jesenná výzdoba môže byť jednoduchá!

Na sezónnych dekoráciách je najlepšie to, že dokážu vášmu domovu dodať teplo a príjemnú atmosféru. Farebná paleta jesenných dekorácií je často červená, oranžová, hnedá a žltá. Tieto farby prinášajú teplo domova, ktorý môže vplyvom chladnejšieho počasia vonku pôsobiť sychravejšie či smutnejšie. Okrem toho, že tieto teplé farby dodajú vášmu domovu útulnosť, vnesú do vašej domácej dekorácie aj trochu prírody!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

34 − 32 =