Ako si premaľovať betónovú podlahu pomocou šablón Pridajte komentár

Nemusíte byť umelcom, aby ste si sami dokázali kreatívne pretvoriť svoj domov. A aj keď nevytvoríte dokonalé majstrovské diela, všetky vaše projekty budú výnimočné, pretože si ich vytvoríte sami. Pre inšpiráciu vám v tomto článku poradíme, ako si jednoducho premeniť starú betónovú podlahu na niečo krásne. Za nápad a fotografie vďačíme Jennylyn z FUSION MINERAL PAINT.

Čo budete potrebovať

  • betónovú plochu na maľovanie
  • základnú farbu, odporúčame odtieň Raw Silk
  • minerálne farby FUSION 2-3 odtieňov, ktoré zapadnú do vášho dekoru
  • štvorcové šablóny podľa vášho výberu, odporúčame Coastale tile pre zaujímavú škálu vzorov
  • štetce, valček
  • paletu alebo iný povrch na miešanie a prípravu farieb

Krok 1. Príprava betónovej podlahy

Predtým, ako začnete maľovať, je dôležité správne pripraviť povrch podlahy. Začnite pozametaním všetkých nečistôt a zvyškov, potom miestnosť povysávajte, aby ste sa zbavili prachu a iných častíc, ktoré môžu narušiť priľnavosť farby. Betónový povrch môžete umyť pomocou saponátu na riad a teplej vody, alebo použite iný odmasťovací prostriedok. Pred maľovaním nechajte podlahu poriadne vyschnúť.

Krok 2. Naneste základnú vrstvu farby

Pomocou valčeka naneste na podlahu základnú farbu a nechajte ju zaschnúť. Betónový povrch je pórovitý a farbu nasiakne dobre, ale odporúčame aspoň 2 vrstvy základného náteru.

Krok 3. Pripravte si všetky farby a pomôcky

Nachystajte si všetky rôzne odtiene farieb, štetce, šablóny, prípadne iné pomôcky, ako handričky na utieranie. Je dôležité všetko si dopredu pripraviť, aby ste prácu nemuseli neskôr zbytočne prerušovať.

Krok 4. Použite šablónu na maľovanie vzorov

Začnite v rohu miestnosti. Šablónu položte na žiadané miesto a zaistite lepiacou páskou, aby ostala na jednom mieste. Farbu na šablónu nanášajte jemne, pričom šablónu pridržiavajte na podlahe, aby sa farba pod ňou nerozmazala. 

Krok 5. Pomocou rôznych farieb a šablón vytvorte požadovaný vzor

Rozloženie šablón si dopredu naplánujte a ich lokáciu si zaznačte na podlahe, aby bolo výsledné umiestnenie “dlaždíc” konzistentné. Kombinujte rôzne farby a šablóny, aby ste vytvorili zaujímavé farebné a vzorové kombinácie. Tí odvážnejší môžu skúsiť farby aj miešať, prípadne namaľovať jednu šablónu viacerými farbami. 

Krok 6. V prípade potreby použite vrchnú vrstvu

Ak sa vaše dielo nachádza v časti, kde by sa mohlo poškodiť topánkami alebo nábytkom, použite vrchný ochranný náter, napríklad lak. A nezabúdajte, poriadne vyschnutie a vyzretie farby môže trvať až tri týždne, preto dávajte na podlahu pozor a všetky prípadné rozliate tekutiny okamžite poutierajte.

 

A je to hotové! Originálne namaľovaná betónová podlaha pridá svieži a moderný vzhľad vášmu domovu. Originálny článok si môžete prečítať tu: DIY STENCILED CONCRETE FLOOR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 3 = 1