Ako komoda dostala nový look Pridajte komentár

Komoda v romantickom štýle je dokončená, vyskúšala som nový odtieň z palety kriedových farieb Annie Sloan

DIY (do it yourself – urob si sám) projekty sú skvelým spôsobom, ako prebudiť svoju kreativitu a vytvoriť niečo jedinečné a osobné. Niektorí ľudia sa však môžu báť začať takýto projekt, pretože sa môže zdať, že potrebujú veľa času, peňazí a zručností. Preto vám prinášam tento krátky návod, ktorý vám ukáže, že môžete byť vo vlastnom dekorovaní úspešní aj bez toho, aby ste sa museli stať majstrom remesla.

Prečítajte si aj: Ako si premaľovať betónovú podlahu pomocou šablón

Ako komoda dostala nový look!

V nedávnom projekte som vyskúšala nový odtieň z palety kriedových farieb Annie Sloan a som nadšená! Cez víkend som dokončila romantickú premenu komody. Komodu som pred pár rokmi namaľovala na krémovú, teraz prišiel čas na zmenu. Tentokrát som sa rozhodla pre nádhernú teplú farbu Whistler grey v kombinácii s ružovými prvkami a detailmi.

Šedou farbou som namaľovala vonkajšie steny a zásuvky celej komody. Potom som na detaily použila metalický vosk Galactic halo, ktorý dodal zvýrazneným okrajom zásuviek a vrchnému okraju komody kovový až jemne trblietavý nádych.

Na ozdobenie hlavných otváracích dvierok komody som použila transfer Floral cour, ktorý presne zapadol do farebnej kombinácie. Vďaka starožitnému kvetinovému dizajnu nadobudla komoda elegantný vintage vzhľad.

Vnútornú vyklápaciu časť, ktorá po otvorení vytvorí skrytý stolík, som vyzdobila papierom na dekupáž CECE – Love letters. Tento vysoko detailný hodvábny papier s potlačou jemných retro vzorov po otvorení komody zaujme svojou originalitou. Na aplikáciu papiera som použila matné lepidlo na dekupáž.

Po zaschnutí farieb a lepidiel som všetky povrchy ošetrila a zafixovala pomocou svetlého číreho vosku, ktorý je úplne bezfarebný a takmer bez zápachu. Na rohy a okolo madiel som použila tmavý vosk, ktorý vytvoril jemnú patinu.

Záver

Dúfam, že budete kreatívne inšpirovaní týmto mojím projektom. Ja som s výsledkom nesmierne spokojná. A pre svoje experimenty nemusíte používať farby, trasfery a šablóny, ktoré som použila ja. Stačí si vybrať základnú farbu, ktorá vám zapadne do domáceho dekoru, transfery a dekupažné papiere, ktoré vytvoria pekný kontrast a zapadnú do farebnej témy, s motívmi, ktoré sa vám zapáčia a akýkoľvek kus starého nábytku premeníte na majstrovské dielo. Nakoniec však nezabudnite na dôkladné ošetrenie kvalitným voskom, aby si váš projekt svoju krásu zachoval.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 1 =