Metalické plátky Gold leaf Kacha


Tenké plátky imitujúce zlato, ktoré vznikli spoluprácou medzi Redesignom with Prima a Kaćha Furniture, ktorá sa inšpirovala nádherou zámku vo Versailles. Ľahko sa nanášajú na nábytok, úchytky a iné povrchy, ktorým chcete dodať lesk. A sú obzvlášť vhodné na tvarované povrchy.
Dodávajú sa v zošite s 25 hárkami, pričom každý hárok má rozmer 14 x 14 cm (5,5 x 5,5”).

Ako používať metalické plátky?
S lepidlom na metalické plátky Kacha. Toto lepidlo na vodnej báze je netoxické, vodeodolné a po zaschnutí transparentné. Môžete použiť aj lepidlom Gold Size Annie Sloan.
Na dosiahnutie najlepších výsledkov však odporúčame použiť lepidlo Kaćha špeciálne a spoločne vyvinuté spoločnosťou Redesign na použitie s plátkami Kaćha. S týmto lepidlom dosiahnete nielen dokonalé a ľahké priľnutie plátkov k zvolenému podkladu, ale aj zachovanie lesku.

Postup

 • Uistite sa, že vaše ruky, nožnice alebo iné nástroje sú vždy čisté a suché, aby sa na nich neprilepil plátok.
 • Ak je to potrebné, plátok rozrežte, roztrhajte na kúsky len o niečo väčšie, ako je plocha, ktorú chcete prekryť. Ak chcete zlatým plátkom zakryť okraj, rozrežte plátky na toľko pásikov, koľko si myslíte, že budete potrebovať.
 • Povrch musí byť čistý, zbavený mastnoty a prachu.
 • Naneste lepidlo Kaćha v tenkej vrstve pomocou štetca. Počkajte kým lepidlo trošku zhustne – už nie je tekuté, ale mierne lepkavé.
  Ako dlho? Všetko závisí od toho, kde pracujete, od okolitej teploty a vlhkosti, ale vo všeobecnosti nechajte asi desať minút. Lepidlo si drží svoju silu viac ako hodinu, netreba sa ponáhľať.
  Ak chcete zistiť, či je možné plátok aplikovať, urobte malý test hánkou ruky, aby ste skontrolovali, či má lepidlo správnu konzistenciu.
  Prečo čakať ? Ak lepíte hárok, kým je lepidlo ešte viac-menej tekuté, riskujete, že zatlačením na hárok spôsobíte pohyb lepidla alebo hárku.
 • Položte plátok na lepkavý povrch, v prípade potreby ho narežte na požadovanú veľkosť a jemne ho pritlačte rukou alebo suchou, mäkkou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, opäť počkajte.
 • Keď lepidlo zaschne, počkajte ešte asi 1 hodinu, potom môžete prebytočné kúsky plátku jemne odstrániť čistým suchým štetcom.
 • Po tomto úkone skontrolujte, či niektoré miesta nevyžadujú doplnenie. V tomto prípade zopakujte predchádzajúce kroky. Plátky sa dajú bez problémov prekrývať, sú také tenké, že to nebude vidieť.
 • Po dokončení zlatenia plátky chráňte, aby kov nesčernel alebo neoxidoval. Môžete naniesť vrstvu transparentného vosku, ktorý môžete skombinovať s tmavým voskom, ak máte radi vintage efekt. Vyhýbajte sa lakom a iným výrobkom na vodnej báze, ktoré môžu spustiť oxidačnú reakciu kovu. Vždy uprednostňujte vosk.

16.90  s DPH

Celkovo 0 recenzií

0.0 hodnotenie
0
0
0
0
0

Pridajte prvé hodnotenie k “Metalické plátky Gold leaf Kacha”

− 1 = 4

Zatial niesú žiadné hodnotenia